Başkan Uyan; Çalışmalarla İlgili Bilgi Verdi

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çalışmaları dâhilinde Marmaraereğlisi’nde bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile toplantı yaptı.


Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çalışmaları dâhilinde Marmaraereğlisi’nde bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile toplantı yaptı.

Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın makamında gerçekleştirilen ve TESKİ Genel Müdürü  Şafak Başa ile diğer yetkililerin de hazır bulunduğu toplantıda Uyan’dan ilçenin genel durumu ve belediye çalışmaları hakkında bilgiler alan Başkan Albayrak, 2016 yılında ilçeye, hem Marmaraereğlisi Belediyesi hem de Büyükşehir Belediyesi tarafından büyük yatırımlar yapılacağını söyledi.

Başkan Albayrak Marmaraereğlisi’ne 2016 müjdeleri vererek; “2016 yılında bulvar düzenlemesi, kapalı devre sulama kanalı, Konstantin evi ve balıkçı kahvesi restorasyonu, 10 bin hektarlık  alanda jeolojik, jeoteknik etüt raporu ve risk haritaları hazırlanacağını, okul temelinin de Nisan ayı içinde atılacağını söyledi. Milli Takımların kamp yapabilmesi için Büyükşehir Belediyesinden tesis yapılması talebi bulunduğuna değinen Başkan Albayrak, “Bu iş için İstanbul’a da yakınlığı nedeniyle  en uygun bölge olarak Marmaraereğlisi’ni seçtik. Çalışmaları kısa süre içerisinde başlatacağız” dedi.

Yapılacak projeler hakkında bilgi veren Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan  da, 2015 ve 2016 yıllarında 47 milyon TL yatırım olduğunu belirterek, “Asfalt şantiyesini kurduk ve yakında hizmete açacağız. Spor kompleksi, sahil düzenlemesi ve otogar projesini de hazırladık. Bunları da en kısa zamanda hizmete açmak için çalışıyoruz. Pazaryerini de Yeniçiftlik Mahallemize yapmayı planlıyoruz” dedi.

2016 yılı içerisinde TESKİ Genel Müdürlüğünün yapacağı projeleri açıklayan TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa ise, ishale ve şebeke rehabilitasyonu yapacaklarını, ihalenin tamamlandığını ve kısa bir süre içinde temel atma töreni gerçekleştireceklerini ifade etti. Başa, proje tamamlandığı zaman Marmaraereğlisi ve Yeniçiftlik Mahallesinde su sıkıntısı ve su kaçağı sorunu yaşanmayacağını söyledi. Başa ayrıca, arıtma tesisinin de yenilenerek kapasitesinin iki katına çıkarılacağını belirtti.

 

 

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği
TRAKYAKENT
Tekirdağ Web Tasarım