Trakyakent Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısını Yaptı

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Birlik üyelerinin katılımıyla Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleşti.

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Birlik üyelerinin katılımıyla Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleşti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Kadir Albayrak, mecliste yaptığı konuşmada 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine değinerek, “Ülke olarak çok sıkıntılı bir dönemden geçtik. 15 Temmuz darbe girişimi ülkemiz için kara bir gün olarak tarihte yerini aldı. Siyaset gözetmeksizin, millet olarak bu darbe girişiminin üstesinden geldik. Bu sıkıntılı sürecin etkisini üzerinden atarak bugünkü güzel günlerimizin temelini atan milletimize teşekkür ediyorum. Vatanımız uğruna yaşamını hiçe sayan kahraman şehitlerimizi bugün bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Ülkemizin kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapmak için canını ortaya koymaktan çekinmeyen kahraman şehit ve gazilerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Toplantıda, Trakyakent çalışmalarına da değinen Başkan Albayrak, “Bugün burada birliğimizin olağan meclis toplantısını gerçekleştiriyoruz. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Trakyakent Belediyeler Birliği olarak birçok alanda belediyelerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Belediye çalışanlarımızın, birim yetkililerimizin daha fazla bilinçlenmesi için günü birlik eğitim faaliyetlerimizi farklı konularla arttırmayı amaçlıyoruz. Belediye Başkanlarımıza yönelik toplantı programları, yurtdışı teknik temas çalışmaları, ulusal ve uluslararası işbirliği programları ve belediyelerimizin tüm taleplerine yönelik hizmetlerimiz de devam edecek. Bugün de burada gündeme aldığımız konuları sizlerle birlikte değerlendireceğiz. Burada olduğunuz için hepinize tekrar teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Mecliste gündem maddeleri görüşülerek karara bağlanırken, Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği’nin 2017 yılı yatırım planı ve çalışma programı ile 2017 ve izleyen iki yılın bütçeleri değerlendirildi.

Ayrıca gündeme alınan yurtdışı teknik temas ve inceleme programı ile Bulgaristan’ın Filibe şehrinde bulunan İmaret/Şehabettin Camii’nin bakım ve onarımına maddi destek sağlanması konuları da görüşüldü.

Toplantının son bölümünde son bir yıl içerisinde gerçekleştirilen çalışmaların genel bir değerlendirilmesi yapıldı.

 

 

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği
TRAKYAKENT
Tekirdağ Web Tasarım