Başkan Albayrak'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve Trakyakent Belediyeler Birliği Başkanı Kadir Albayrak, Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 93. yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve Trakyakent Belediyeler Birliği Başkanı Kadir Albayrak, Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 93. yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 93. yılını kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Birinci Dünya Savaşı sonunda imzalanan Sevr Antlaşmasına göre emperyalist güçler tarafından paylaşılan vatan toprakları kurtuluş mücadelesiyle düşman işgalinden kurtarılmış, Lozan Antlaşması ile zaferimiz taçlandırılmıştır.

Mustafa Kemal'in liderliğinde Türk Milletinin kenetlenmesiyle başlatılan Kurtuluş Savaşı'nın büyük bir zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, eşine az rastlanır bir başarı olarak tarih sayfalarında yerini almıştır. Cumhuriyet, hiçbir zaman esareti kabul etmeyen bir milletin bağımsızlığı için verdiği mücadelenin simgesidir. 29 Ekim'i Türk Ulusuna bayram olarak armağan eden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Benim en büyük eserim" dediği Cumhuriyetimiz değerlidir. Türk milletinin tarihinde ulaştığı en yüksek zirve olan Cumhuriyet`i korumak ve yaşatmak bizim birinci görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin ve tüm ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum."

 

 

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği
TRAKYAKENT
Tekirdağ Web Tasarım