Protokol Yönetimi ve İmar Kanunu Çalıştayı

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT tarafından düzenlenen "Protokol Yönetimi ve İmar Kanunu" konulu çalıştay programı Abant’ta yapıldı.


Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT tarafından düzenlenen "Protokol Yönetimi ve İmar Kanunu" konulu çalıştay programı Abant’ta yapıldı.

Programın açılışında konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve Trakyakent Belediyeler Birliği Başkanı Kadir Albayrak katılımcılara teşekkür ederken, düzenledikleri çalıştayın faydalı bir program olacağını ve özellikle değişen mevzuat ve yönetmeliklerle ilgili sürekli bilgi sahibi olmak adına bu toplantıları sürdürmeyi amaçladıklarını belirtti.

İki oturumdan oluşan “Protokol Yönetimi ve İmar Kanunu” konulu çalıştay kapsamında, ilk oturumda protokol yönetimi ile ilgili yönetmelikteki güncellemelere ilişkin Protokol ve resmi nezaket kuralları, protokol ve tarihi, devlet görevlilerinin resmi olarak öncelik sırası, yönetimde protokol kuralları, makamda davranış biçimi ve karşılama uğurlama konuları ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

İmar Mevzuatı ve Şehirleşme" konusu başlığı altında gerçekleştirilen ikinci oturumda ise 5393 sayılı belediye kanunu, 5216 sayılı büyükşehir belediye kanunu, kentsel dönüşüm, imar mevzuatı içeriği ve yönetmelikler gibi birçok maddeye yer verildi.

İki bölüm olarak gerçekleştirilen programa konuşmacı olarak, Türkiye Mülkiyeliler Birliği Başkanlığı Eğitim Temsilcisi Nurullah Davutoğulları ve Türkiye Belediyeler Birliği Çevre ve Şehircilik Danışmanı İmar Komisyonu Başkanı Şehir Plancısı Ayşe Ünal katıldı.

 

 

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği
TRAKYAKENT
Tekirdağ Web Tasarım